Avaleht   |  Kontakt   |  Maailmas
Eesti


 

Askina® DresSil silikoonsidemed

   

Askina® DresSil on isekleepuv vahtside, mille ühel küljel on pehme silikoon ja teisel küljel veeauru läbilaskev veekindel kile. Side ühendab vahu imamisvõime silikooni atraumaatiliste omadustega ja kinnitumisvõimega. Ta laseb hästi õhku läbi, kuid on veekindel ja lukustab endasse bakterid.

Vahtkiht pakub lisaks heale imavusele täiendavat mehaanilist  kaitset ning on pehme ja mugav.

Askina® DresSil sideme eriline avade struktuur võimaldab kasutada silikoonsidet ka suurema eritisega haavadel, kus tavaline silikoonside eksudaadiga ummistuks.

Sideme eemaldamine on atraumaatiline.  Valutu sidemevahetus vähendab patsiendi hirmu sidumise ees ning sidemevahetuse käigus ei vigastata epidermise rakke. Silikoonside kleepub pehmelt ja kindlalt ümbritsevale nahale, kuid ei kleepu niiskele haavapõhjale.

Silikoonsidet  võib kasutada igat liiki haavadel, mis on vähese kuni mõõduka eritisega ning vajavad haavapõhja 100%-list kaitset vigastamise eest. Eriti vajalik on see aga granulatsioonifaasis haavadel, et mitte traumeerida värskelt moodustunud granulatsioonkude.

B.Brauni silikoonsidemete valikus on nii kleepääreta Askina® DresSil kui kleepäärega Askina® DresSil Border ja Askina® DresSil Sacrum sidemed. Viimastega saab patsient käia ka duši all, ilma et sidet oleks vaja pärast pesemist vahetada.