Avaleht   |  Kontakt   |  Maailmas
EestiAvaleht > Tooted > Muud tooted

Muud tooted

Biopsia komplektid

Paljud meditsiinilised seisundid, sealhulgas kõik vähijuhud, tuleb diagnoosida patsiendilt koeproovi võtmisega ja selle saatmisega patoloogile uurimiseks. Seda protseduuri nimetatakse biopsiaks. Igast keha organist saab võtta biopsia, kasutades erinevaid tehnikaid, millest mõned nõuavad suurt operatsiooni, samas kui teised ei vaja isegi paikset tuimastust. Pärast biopsiaproovi saamist saadetakse see uurimiseks ja edasiseks analüüsiks patoanatoomile.
veel

Gastroenteroloogia

Enteraalne toitmine toitainete kohaletoimetamist seedetrakti kaudu. See hõlmab toidu söömist, suukaudsete toidulisandite tarvitamist ja igat tüüpi sonditoitmist. Enteraalse toitmise kõige sagedamini kasutatavad teed on nasogastraalsed sondid (NGS) ja perkutaanse endoskoopilise gastrostoomia (PEG) sondid. Teised teed, mida kasutatakse üha rohkem, on nasojejunaalne ja jejunostoomi kaudu toitmine, mis tulevad kõne alla, kui patsienti ei saa mao kaudu toita.
veel

Loputuslahused

Loputuslahustel on haiglas lai kasutusala. Põhiliselt eristatakse neid vastavalt kasutusalale, millest igaüks nõuab erinevat tüüpi loputuslahust ja lahusepakendit.
veel

Pleura punktsioon ja drenaaž

Õhu ja/või vedeliku kogunemine pleura-, perikardi- või kõhuõõnde võib põhjustada eluohtlikke hingamis- ja südamefunktsiooni häireid. Seetõttu on iga erakorralise ravi eesmärgiks õhu või vedeliku täielik eemaldamine. Seda tehakse kas nõelapunktsiooniga või steriilse kirurgilise imamisdreeni paigaldamisega. Laia valendikuga kateetreid (nn Bülau dreenid) tuleb võimaluse korral vältida, nii hinna tõttu kui arvestades minimaalinvasiivse kirurgia eeliseid patsiendi jaoks. B. Braun on välja arendanud erilise, kitsa valendikuga PUR-kateetri, mis võimaldab ka negatiivse rõhu all olevate vistseraalsete õõnte (pneumotooraksi dreen) ohutut dreenimist ning vajaduse korral kirurgiliste lisainstrumentideta loputamist kolmikkraani ja selle kõrval oleva tagasivoolu takistava klapi abil. Pleuracan® on rindkere dreenimisel kogunud laialdast tunnustust, sh ka pediaatrias. Pleuraõõne lühiajaliseks dekompressiooniks ja dreenimiseks pakub B. Braun Pleurofix®-i komplekte.
veel

Portkateetersüsteemid

Süstepordiga kanüülide/kateetrite kasutamine näiteks tsütotoksiliste ravimite, antibiootikumide või parenteraalse toidu manustamiseks, annab patsientidele, õdedele ja arstidele palju eeliseid.
veel

Aspiratsioon ja drenaaž

Kehavedelike eemaldamiseks.
veel