Kuidas kaitsta värsket armi ultraviolettkiirguse eest

Toote kiirotsing

Choose a category or subcategory

Kuidas kaitsta värsket armi ultraviolettkiirguse eest

Sageli ei teata, et päikeselisel aastaajal või soojale maale reisides tuleb haavaarmidele pöörata tavalisest suuremat tähelepanu. Suurimas ohus on armid näol, kätel ja jalgadel, sest need pole soojal ajal riietega kaetud. Näopiirkonna arme tasub tegelikult UV-kiirguse eest kaitsta aastaringselt, sest kiirgus on nähtamatu ja selle nahani jõudmine ei sõltu sugugi päikesest või pilvedest, vaid mõju avaldavad õhu veeauru ja tolmu sisaldus ning kiirguse neeldumine osoonikihis. Seega tuleb eriti esimestel kuudel pärast ükskõik missuguse haava sulgumist päikest ja solaariumi igal juhul vältida. Tingimata tuleb päevitumise eest kaitsta põletusi ja operatsiooniarme, näiteks keisrilõike armi. Kord juba pigmenteerunud armi ei ole enam võimalik tagasi heledaks muuta.

Kõige lihtsam ja käepärasem on armi kaitsta spetsiaalse silikoonplaastriga nagu Askina® Scar Repair. Silikoonplaaster hoiab armkoe niiskena, vähendades punetust, sügelust ning pingetunnet, mis tüüpiliselt armiga kaasnevad. Silikoonplaastri igapäevane kasutamine tagab kollageeni normaalse sünteesi, mille tulemuseks on märkamatu elastne arm, mille olemasolu peagi ununeb. Silikoonplaastril on tõestatud toime parima mittekirurgilise armiravi vahendina.

Tellige UV-kiirguse eest kaitsev armiplaaster e-poest

Isekleepuv õhuke mugav ihuvärvi armiplaaster Askina® Scar Repair sobib kõikidele kehapiirkondadele. Nagu öeldud, võib seda kasutada nii armi ennetuseks kui ka juba inetuks muutunud armi raviks. Operatsiooniarmidele on olemas spetsiaalne komplekt, mis sisaldab viis 2 x 14 cm parajaks lõigatud plaastrit. Plaaster on diskreetne ja jääb peaaegu märkamatuks. Ehkki armiplaastrid on müügil enamikus apteekides, on hõlpsaim ja mugavaim viis armiplaastreid tellida e-poest kulleriga koju või pakiautomaati.

Nautigem päikest, vabas õhus viibimist ja aktiivset elustiili, kuid ärgem unustagem kanda hoolt armide eest!