Küpsiste info

Toote kiirotsing

Choose a category or subcategory

Mis asjad on küpsised?

Küpsis on teksti fail, mis sisaldab andmeid piiratud ajaks. Enamik veebilehti kasutab. Need laetakse alla teie brauseri poolt esimesel lehe külastusel. Küpsis koosneb vähemasti kahest komponendist, nimest ja väärtusest. Küpsistel on tavaliselt eluiga, mis on eelnevalt määratud. Eluea järgi jagatakse küpsised sessiooni- ja püsivateks küpsisteks. Sessiooni küpsised kustutatakse automaatselt lehe külastuse lõpus. Püsivad küpsised jäävad teie arvutisse neile määratud eluea lõpuni. Need kustutakse eluea lõpus. Need salvestavad teie soovitud sätted järgmiseks lehe külastuseks.

Kas küpsised on pahad?

Sellele ei ole ühest vastust. See sõltub milline lehekülje info küpsistes sisaldub ja milleks seda kasutatakse. Kujuta ette, et küpsis on tööriist nagu haamer ja saag. Oma ideelt on need mõeldud abistama, aga võib kasutada ka mitte sihipäraselt. Seega tuleb eristada ja otsustada millised küpsised on teile olulised ja millised mitte. Te peate seadma oma seadme küpsiste seaded vastavalt.

Milleks on küpsised vajalikud?

Küpsised on mõeldud lehe külastuse lihtsamaks ja kasutajasõbralikumaks muutmiseks. Näiteks e-poes küpsised aitavad meeles pidada, mis teil oli ostukorvis, kui tulete lehele tagasi või näidatakse lehekülge teie poolt valitud stiilis.
Kuid kõik küpsised ei ole mõeldud kasutuskogemuse lihtsustamiseks. Näiteks jälgimisküpsised on mõeldud teie käitumise jälgimiseks ja reklaamide paigutamiseks selle järgi või kasutuskogemuse hilisemaks parandamiseks. Seega on tähtis mõelda milliseid küpsiseid lubada ja millistest keelduda. Otsuse lihtsustamiseks peaks teadma millised küpsised on olemas

Millised küpsised on olemas?

  • Funktsionaalsed küpsised on küpsised mis on hädavajalikud lehe tööks. Ilma nendeta lehekülge ei saa kasutada sihipäraselt. Näiteks lehekülje vahetamiselt  http pealt https peale on mõeldud suurema turvalisuse tagamiseks. Need küpsised koguvad anonüümset informatsiooni (sinu isikuga seostada ei ole võimalik) ja ei jälgi teie liikumist teistel lehekülgedel. Neid säilitatakse vaid sessiooni jooksul, seega on tegemist sessiooni küpsistega. Teil ei tohiks olla mingit muret nende küpsiste kasutamise tõttu.
  • Esimeste osapoolte küpsised on juriidilise definitsiooni järgi küpsised, mis ei ole hädavajalikud lehe toimimiseks, aga on mõeldud kasutuskogemuse parendamiseks. Näiteks salvestavad need teie keele eelistuse. Antud informatsiooni saab kasutada ainult konkreetsel veebilehel.
  • Jõudlusküpsised on küpsised mis koguvad infot leheküljel liikumise kohta ja milliseid veateateid on kuvatud. Need küpsised ei sisalda muid andmeid. Need on mõeldud vaid kasutuskogemuse parandamiseks, et oleks võimalik lehekülgi disainida vastavalt kasutajale. Andmed on anonüümsed.
  • Kui kolmandate osapoolte sisu on integreeritud leheküljele, kolmas osapool saab lisada küpsiseid isegi kui sa nende lehekülge ei külasta. Neid küpsiseid kutsutakse kolmandate osapoolte küpsisteks. Neid küpsiseid võidakse kasutada teie tuvastamiseks, kui te külastate nende enese lehte, et näidata seda teile mõeldud versioonis. Näiteks kui YouTube video on integreeritud lehega.
  • Kui küpsiseid kasutatakse turunduslikel eesmärkidel, kutsutakse neid turundus küpsisteks. Need on mõeldud kasutajale suunatud reklaami näitamiseks. Samuti teada saamiseks kui palju on mõnda reklaami kuvatud ning kampaania efektiivsuse mõõtmiseks.

Kus ma saan muuta oma küpsiste sätteid?

Enamik veebilehti hoiatab teid küpsiste kasutamise eest. Teie saate muuta oma küpsiste kasutamise õiguseid oma brauseri sätetes. Enamik brausereid võimaldavad teil küpsiseid lubada  ja /või kustutada või lubada vaid teatud tüüpi küpsiseid.
Te saate küpsised keelata valides "ära luba küpsiseid" oma brauseri sätetes. Kuid kõikidest küpsistest keeldumine võib piirata mõningate lehekülgede kasutamist.
Te võite oma seadmest kustutada kõik küpsised vastavalt oma soovile. Tutvuge oma brauseri instruktsioonidega kuidas seda teha.

Milliseid küpsiseid kasutatakse  B. Brauni lehel?

Nimi

Kirjeldus

Kategooria

s_cc
s_sq
s_vi
s_fid
sat_track 

Salvestab erinevad brauserid ja salvestab kasulikku teavet, mis aitab B. Brauni veebisaitidel pidevalt parandada ja optimeerida. Lisaks määratlevad küpsised anonüümselt uusi külastajaid, aitavad analüüsida klikkide andmeid ja püüda veebisaidi tegevust.

Jõudlus küpsis

cookiesConfirmed

Salvestab info, et kasutaja on sulgenud küpsiste kasutamise teavituse.

Jõudlus küpsis

contentprotection

Sisaldab infot kas külastaja on  DocCheck’is autenditud. DocCheck on autentimisteenus mis on kättesaadav vaid meditsiini personalile. Kui inimene on DocCheckis autenditud avaneb ka muidu kättesaamatu.

Funktsionaalne küpsis