Hea uudis põiekateetrite kasutajale

Toote kiirotsing

Choose a category or subcategory

Hea uudis põiekateetrite kasutajale

Jaanuar toob kaasa meeldiva hinnaüllatuse, mida on pikisilmi oodanud inimesed, kes kasutavad uriinikateetreid vahelduvaks enesekateteriseerimiseks. Nimelt rakendub 2022. aasta 1. jaanuaril Eesti Haigekassa 90%-lise soodusmääraga hinnakompensatsioon ühekordselt kasutatavatele libiainega kaetud steriilsetele põiekateetritele. Patsiendi kanda jääb 10%-line omaosalus.

Uroloogilised kateetrid olid haigekassa meditsiiniseadmete loetelus varemgi, mille poolest on lisanduvad kateetrid erilised?

Kes on haiguse tõttu vahelduvat kateteriseerimist vajanud, teab hästi, et lisaks kateetriotsa kujule ning kateetri materjalile on protseduuri õnnestumiseks oluline sobiva libesti kasutamine. Kui libesti ära jäetakse, saab uriiniteede limaskest kergesti mikrovigastusi. See loob soodsa pinnase ureetra ärrituse ja bakteruuria, hematuuria või krooniliste põletike tekkeks.

Patsiendid on kurtnud, et libesti soetamine on arvestatav lisakulu, pealegi peab jälgima, et see lisaks kateetrile sobival momendil alati kaasas oleks. Koju unustatud libesti tõttu võib patsient sattuda ebamugavasse olukorda. Loetletud probleemid lahendab eellibestatud kasutusvalmis uriinikateetri kasutamine.

Hüvitatavate eellibestatud kateetrite loetelust leiab nii Tiemann kui Nelaton otsaga kateetreid meestele ja naistele. Pakume nii eraldi kateetreid kui kateetreid, mis on ühendatud uriinikogumiskotiga.

Esmakordselt on haigekassa meditsiiniseadmete loetelus naiste minikateetrid Actreen® Mini Cath ja Actreen® Mini Set (kogumiskotiga), mis on eriti diskreetsed ja mugavad põiekateetrid aktiivse elustiiliga naispatsiendile.

Diagnooside loetellu, millega kaasneb kusepõie funktsioonihäire ning mille puhul 90% kasutusvalmis kateetrite piirhinnast patsiendile hüvitatakse, kuuluvad erinevad neuroloogilised patoloogiad, ureetra striktuuride kõrvaldamiseks tehtud lõikuse postoperatiivne periood (6 kuu jooksul) ning hea- või pahaloomuliste kasvajatega seotud seisundid. Tõstetud on hüvitatava koguse piirmäära, see on edaspidi kuni 1000 ühekordset steriilset põiekateetrit kalendripoolaastas.

Täpsema info leiate alates 1.01.2022 haigekassa kodulehelt www.haigekassa.ee meditsiiniseadmete 2022. aasta loetelust.

Teema kohta leiab rohkem infot B. Brauni spetsiaalselt põiekateetrite jaoks loodud veebilehelt!