Ecoflac plus tähistas 25. sünnipäeva

Toote kiirotsing

Choose a category or subcategory

Ecoflac plus tähistas 25. sünnipäeva

1997. aastal jõudsid tootmisliinilt inimeste käte vahele pudelid B. Brauni tehases Saksamaal Melsungenis. 25 aastat tagasi oli tegu väga innovatiivse lahusepakendiga, mis on ka 25 aastat hiljem oma tooteliigi tipus.

Esmalt seati sihiks ühendada infusioonilahuse pudeli stabiilsus infusioonikoti heade omadustega. Ecoflacist sai infusioonilahuse pakend, mis tühjenes ühtlaselt infusiooni käigus ja kollabeerus, aga polnud piisavalt stabiilne ümara põhja tõttu. Plasco-nimeline toode oli toona tuntud kui infusioonilahuse pudel, mis oli tehtud polüetüleenist.

Interdistsiplinaarne meeskond, mis koosnes inseneridest, arendajatest, turunduse- ja müügispetsialistidest ning regulatsioonide asjatundjatest võttis väljakutse vastu ja asus koostööd tegema Saksamaa Dresdeni ülikooliga. Esimesi prototüüpe testiti, esitleti klientidele ja seejärel optimeeriti, et toode oleks valmis: stabiilne, PVC-vaba ja omaks kirsina tordil uudset kaksikkorki – korki, mille kaks steriilset süsteava võimaldavad ravimeid lisada infusiooni käigus. Kõik need omadused lisasidki Ecoflaci lõppu sõna „plus“. Pärast arendustööd saadi ka vastavad load toote turule toomiseks.

Esimesed pakendid toodeti Šveitsis ja seejärel Melsungenis, kus kasutati spetsiaalset tehnoloogiat (ingl k blow-fill-seal), mille puhul konteiner luuakse, täidetakse ja suletakse järjestikku, mis minimaliseerib bakteritega saastumist.

Pärast head tagasisidet turuosalistelt, kellest mitmed vahetasid konkurentide klaasist infusioonilahuste pudelid ning PVC-d sisaldavad infusioonikotid Ecoflac plusi vastu, otsustas B. Braun teha suure sammu – ehitati suurim ja modernseim infusioonilahuste tehas, mille lühendiks sai LIFE (ingl k Leading Infusion Factory Europe). Tehas alustas Melsungenis tööd 2004. aastal ning ametlik avamine toimus 2005, kui kohal oli ka toonane Saksamaa president Horst Köhler. See oli ettevõtte suure edu algus infusioonilahuste tehaste osas, sest tänaseks on tootmisliinid kolmes maailmajaos. Lisaks Saksamaal Melsungenis ja Glandorfis asuvatele tehastele on Euroopas tehased veel Hispaanias, Šveitsis ja Rumeenias. Samuti asuvad tehased Brasiilias, Peruus, Malaisias, Vietnamis, Indias ja Indoneesias. Üle maailma toodetakse B. Brauni tehastes 1,8 miljonit Ecoflac plus infusioonilahuse pakendit päevas.

Taustaks:

Ecoflac on liitsõna, mille esimene osa „Eco“ tähistab ökoloogilisust ja „flac“ pärineb prantsuskeelsest sõnast flacon, mis tähendab pudelit. Ecoflac plusi suureks eeliseks on väike keskkondlik jalajälg, sest tootmisest tekib minimaalselt jääke, materjal on ümbertöödeldav ning jäätmekäitluse järel laguneb see CO2-ks ning H2O-ks. Pakend on läbipaistev, kaalub vähe ning on purunemiskindel. Pakendi eeliseks on see, et ta tühjeneb sarnaselt infusioonikotiga ilma õhuklappi avamata ja kollabeerub iseeneslikult. See loob suletud süsteemi, mis kaitseb haiglas patsienti erinevate bakterite eest.