Prontosan – sest ainult puhas haav paraneb! 

Toote kiirotsing

Choose a category or subcategory

Prontosan Debridement Pad -pracitcal use

Prontosani eelised

·        Mõeldud nii ägedatele kui kroonilistele haavadele.

·        Sobib nii esmaabiks kui hilisemaks haavahoolduseks.

·        Eemaldab haavadelt mikroobse biokile.

·        Kindel esmavalik spordi- ja igapäevatraumade, marrastuste, lõike- ja rebimishaavade, hammustus- ja küünistushaavade ning pindmiste põletuste puhul.

·        Parim lahendus krooniliste haavade, veenihaavandite, diabeedihaavandite ja lamatiste igapäevaseks puhastamiseks ja sidumiseks.

·        Haavapuhastuslahuse ja haavageeli järjekindel kasutamine vähendab haava armistumisprobleeme.

·        Mida Prontosan® tooted sisaldavad?

Prontosani sarja haavahooldustooted sisaldavad polüheksaniidi, undetsüleenamidopropüülbetaiini (surfaktant), ja puhastatud vett. Haavageel ja haavageel X sisaldavad veel glütserooli ning hüdroksüetüültselluloosi.

·        Kas Prontosan® lahus ja geel võivad haavale kandes põhjustada valu?

Et tegu on veepõhiste toodetega, ei põhjusta Prontosan® lahus ja geel haavas kipitust, ärritust ega valu. Seetõttu sobivad nad lisaks nii lastele, täiskasvanutele kui eakatele. Prontosani kasutatakse ka loomadel.

Kui haavavalu või patsiendi valutundlikkus on tavalisest suurem, mida võib ette tulla krooniliste jalahaavandite puhul, soovitame Prontosan® lahust soojendada kuni kehatemperatuurini (36 °C) ja loputamise asemel asetada haavale 5-15 minutiks rohke sooja lahusega immutatud tampoon. Kehatemperatuurini soojendatud lahus väldib haavapõhja rakkude külmašokki ja kiirendab haava paranemist.

Kui kroonilise haavandi valu on jätkuvalt probleemiks, siis julgustame pöörduma haavakliiniku spetsialistide poole, kes nõustavad, kuidas valu kontrolli alla saada. Uudne kroonilise haavandi valu vaigistav meetod on elektrostimulatsioonravi Accel-Heal seadmega, mida on nüüd võimalik saada ka Eestis, haavade elektrostimulatsiooni kohta leiate rohkem infot siit.

·        Kui palju tuleb Prontosan® geeli ühel sidumiskorral korraga haavale panna, et mõju oleks piisav?

Haava katmisel Prontosan® geeliga tuleb tingimata jälgida, et haav oleks kaetud vähemalt 3-5 mm paksuse geelikihiga. Pindmiste haavade puhul soovime eelistada Prontosan® haavageeli X, mis on paksem ja viskoossem ning püsib paremini haaval.

·        Kui sageli tuleb sidet vahetada?

Prontosan® geeliga seotud haava tuleks siduda algul iga päev, hiljem ülepäeviti. Sellise intervalliga sidumine tagab piisava haavaniiskuse säilimise, mis on vaja haava kiireks ja tüsistustega paranemiseks. Ülepäeviti sidudes tuleks geeli korraga panna haavale rohkem.

·        Mida teha, kui side on jäänud haava külge kinni?

Kui side ei eemaldu haavalt, tuleb see haavaloputuslahust kasutades ettevaatlikult lahti leotada. Sidet ei tohi jõuga ära rebida! Sideme rebimine vigastab tekkinud värsket granulatsioonkudet ja aeglustab haava paranemist!

·        Mis on haav ja mis liiki haavu on olemas?

Termin „haav“ (ladina k vulnus) tähistab igasugust vigastust, mis kahjustab naha terviklikkust. Haavad võivad olla koekaotusega või ilma. Haav võib tekkida trauma tagajärjel või planeeritud kirurgilise operatsiooni tulemusena. Nahakahjustus võib olla mehaaniline, termiline, keemiline, kiirgusega seotud või sisemisel põhjusel tekkinud. Viimasel juhul on tegemist haavandiga (ladina k ulcus).

·        Kuidas haav paraneb?

Paranemisprotsess algab kohe pärast trauma tekkimist. Selle kestus võib olla erinev. Haava paranemisprotsessi jaotatakse kolme astmesse: põletikufaas (verejooksu seiskumine, haava puhastumine), kasvufaas (haava sulgumine) ja küpsemisfaas (haavaarmi naha elastsuse taastumine).

·        Mis vahe on ägedal ja kroonilisel haaval?

Tüüpilised ägedad haavad on erinevad traumahaavad ja operatsioonihaavad. Harilikult tekivad traumahaavad ootamatult, aga paranevad kiiresti ja tüsistusteta nagu lõikehaavad, hammustushaavad jne.

Kroonilist haava iseloomustab haava paranemise aeglustumine või seiskumine. Tavaliselt seiskub haava paranemine põletikufaasi lõpus, aga vahel ka mõnes teises paranemisfaasis. Kroonilised haavad ehk haavandid paranevad aeglasemalt ja nende paranemisel tekib rohkem tagasilööke. Kroonilised haavad on näiteks venoossed ja diabeetilised haavandid ning lamatised.

·        Kas Prontosan® on ravim?

Prontosan tooted on müügil apteekides. Vastavalt EL meditsiiniseadmete direktiivile 2007/47/EC (MDD) kuuluvad Prontosan® haavaloputuslahus, haavageel ja X haavageel III klassi steriilsete meditsiiniseadmete gruppi.

·        Millised on Prontosan® lahuste ja geelide eelised teiste haavahooldusvahendite ees?

Prontosan® on polüheksaniidi ja undetsüleenamidopropüülbetaiini unikaalne kombinatsioon, mis hoiab ära haavapõletiku tekke, eemaldab haava põhjast mikroobse biokile, kiirendab haavade paranemist ja kõrvaldab kiiresti halva haavalõhna.  See on ainulaadne preparaat, millel on kliiniliselt tõestatud võime lõhkuda biokile tsükkel ja puhastada haav lõplikult biokilest.

·        Kui kaua Prontosan® avatuna säilib?

Juba avatud pakendis säilib Prontosan® haavasprei kasutuskõlblikuna 12 kuud, ülejäänud Prontosan® haavaloputuslahused ja haavageelid 8 nädalat ehk 2 kuud. Avatud pakendit võib säilitada toatemperatuuril.

Prontosan on müügil e-poes

Alati saate kasutada mugavat võimalust tellida Prontosan haavahooldustooted kulleriga koju, hooldekodusse, suvilasse või lähimasse pakiautomaati. Selleks palun külastage meie e-poodi aadressil pood.bbraun.ee. Üle 60 € väärtuses tellimuste kohaletoimetus on teile tasuta!

Please enable marketing cookies to enable Youtube Video