Prontosan® ja biokile

Toote kiirotsing

Choose a category or subcategory

861992194

Prontosan® ja biokile

Biokile ehk biofilm on limakihiga ümbritsetud mikroobikooslus, mis tekib piirpindadele. Sageli märkame, kuidas limane kissellitaoline biokile tekib vee ja tahke materjali piirile (näiteks ujumisbasseini seintele või koera joogikausi siseservale).

Samasugune biokile võib tekkida haava põhjale. Eriti puudutab see kroonilisi haavandeid, millest kuni 90% arvatakse olevat kaetud biokilega. Kuid biokilet esineb ka ägedatel haavadel.

Haavas on biokile enamasti paljale silmale nähtamatu. Selle olemasolu võib hinnata kaudsete tegurite abil, näiteks kui haav jääb hoolimata igapäevasest sidumisest pikemaks ajaks (üle 5 päeva) põletikufaasi.

Bakterid on nutikad. Biokile on bakterite kohastumiskäitumine, mis kaitseb neid haavaravivahendite toime eest. Limataoline kuppel, mis mikroobe katab, ei lase tavalisel haavaravivahendil bakteriteni jõuda, et neid hävitada. Enamik antiseptilisi vahendeid saab hästi hakkama vabas vormis bakteritega, kuid jääb hätta biokile koostises elutsevate mikroobidega. Siin on vaja vahendeid, mis on suutelised biokilet lõhustama.

Prontosan haavapuhastuslahuse, haavasprei ja haavageeli teeb eriliseks Prontosani võime vältida biokile teket haavadele ja lõhustada ning eemaldada juba tekkinud biokilet.

Biokile kõrvaldamine aitab vältida haava paranemise aeglustumist ja haava mikroobsest saastumisest tingitud tüsistusi.

Prontosan katkestab biokile elutsükli!