Leevendab valu, ergutab paranemist – Accel-Heal Solo

Toote kiirotsing

Choose a category or subcategory

Leevendab valu, ergutab paranemist – Accel-Heal Solo

Täna räägime halvasti paranevatest haavadest ja haavanditest. Vahel öeldakse, et kroonilised haavandid on kui „vaikne epideemia“. Tõepoolest, krooniliste haavanditega patsiendid kannatavad vaikselt ebamugavustunnet ja valu ning jäävad sageli töölt ära koju, kuna haigus ei lase elada tavapärast elu. Kahjuks on krooniliste haavandite esinemissagedus Euroopas kasvuteel. Eesti andmed puuduvad, kuid näiteks Ühendkuningriigis kasvas ajavahemikus 2013-2018 krooniliste haavandite esinemissagedus 50% (Guest JF et al. BMJ Open 2020, 10:e045252). Põhjus pole teada, kuid selge on üks: umbes pooled kroonilistest haavanditest ja kümnendik ägedatest haavadest ei parane esimese 12 kuuga ning sellega kaasnevad suured ravikulud.

Oluliseks haavandi paranemishäire põhjuseks on valu või valuhirm, mis ei lase haigel täita arsti juhiseid või taluda kompressioonravi. Samuti võib haavaõel osutuda võimatuks viia läbi kirurgilist haavapõhja puhastust ja nõuetekohast sidumist, kui valu ei suudeta piisavalt vaigistada. Haavavalu leevendamine parandab vastukaaluks enesetunnet ja protseduuritaluvust ning suureneb patsiendi motivatsioon raviprotsessis osaleda.

Lisaks tavapärastele valuvaigistitele on haiglameditsiinis haavavalu vaigistatud elektrostimulatsiooniga, mis toimib üheaegselt nii valu vaigistavalt kui haava paranemist ergutavalt. Kahjuks on elektrostimulatsioonimeetodi kasutamist piiranud see, et protseduuriks on patsient pidanud tulema haiglasse või polikliinikusse. Nüüd on olukord muutunud. Esmakordselt on võimalik haava elektrostimulatsiooni läbi viia koduse ravina. Selleks mõeldud innovatiivne elektrostimulatsioonravi aparaat Accel-Heal Solo tuli Eestis müügile 2023. aasta algul ning eriarsti (üldkirurg, ortopeed, veresoontekirurg või plastikakirurg) retseptiga on sellel ka Tervisekassa meditsiiniseadmetele kehtiv soodustus. Eelinfo saamiseks võite ühendust võtta Haavakliinikuga Tallinnas (tel 66 11 211), kus on patsientidel viimase aasta jooksul seadet heade tulemustega kasutatud. Haavakliiniku töötajad saavad hinnata, kas uudne ravimeetod võiks aidata ka teid või teie lähedast.

Accel-Heal Solo eelprogrammeeritud seadmega viiakse läbi 12-päevane ravikuur. Seadme paigaldamine ja kasutamine on lihtne. See sobib koduseks raviks ega piira patsiendi sotsiaalseid tegevusi, mis tähendab, et kodusel ravil olev patsient saab seadet kanda ka väljaspool kodu viibides. Accel-Heal Solo seadet võib kasutada koos erinevate haavasidemete ja kompressioonraviga. Ravi on subsensoorne (ei ole meeltega tajutav) ning selle kasutamine on ohutu.

Accel-Heal Solo leevendab haavavalu, vaigistab põletikuprotsessi, stimuleerib haava paranemist, parandab patsiendi elukvaliteeti ja kompressioonravi taluvust.

Kliinilistes uuringutes vähenes 12-päevase ravikuuri tulemusena haavavalu 83% patsientidest. 20 nädalaga paranes üle 80% haavadest, millel seadet kasutati ning mis seni polnud paranenud (Turner N, Ovens L. The results of a clinical evaluation of Accel-Heal electroceutical treatment in a large NHS Trust. Wounds UK 2017; 13(4):92-99). https://www.accelheal.com/case-studies/

Accel-Heal Solo elektrostimulatsiooniseadet soovitatakse patsientidele, kellel on halvasti paranev(ad) kõrge infektsiooniriskiga haavand(id), mille paranemine on aeglustunud või seiskunud ning haavavaluga patsientidele, kel haavavalu piirab liikumist või kes valu tõttu ei suuda ravijuhiseid järgida.Täpsema info Accel-Heal seadme kasutamise kohta leiate siit.