ProntOral® – antiseptiline suuvesi, mis ei jäta hammastele plekke

Toote kiirotsing

Choose a category or subcategory

ProntOral® – antiseptiline suuvesi, mis ei jäta hammastele plekke

Kui harjata hambaid sobiva pastaga kaks korda päevas ja puhastada hambavahesid hambavaheniidi või -harjaga ning suu on terve, pole suuvesi hädavajalik. Kuid mitmete suuõõne haiguslike seisundite ravis on suuveest märkimisväärne abi.

Suuvee terapeutilise kasutamise eesmärgiks on hambakatu eemaldamine ja hambakivi tekke ennetamine, patoloogiliste protsesside (kaaries, gingiviit, aftid, kiiritusraviga seotud limaskestakahjustus onkopatsientidel jm) kõrvaldamine ning igapäevase suuhoolduse parandamine, eriti kui suuhooldus on raskendatud: breketid, proteesid, kitsad hambavahed. Antiseptiline suuloputuslahus ProntOral® on näidustatud bakterikoormuse vähendamiseks suu limaskestal seoses kirurgiliste protseduuridega (hamba ekstraktsioon, implantatsioon jne). Raviotstarbelist suuvett soovitab suuhügienist või hambaarst, teadlik kasutaja leiab selle apteegiriiulilt ise üles. ProntOrali müüvad apteegid ja hambakliinikud, tellida saab seda ka e-apteegist või meditsiinitarvikute e-poest pood.bbraun.ee.

Hambakatt, biokile, hambakivi

Hambakatt on õhuke orgaaniline kile, mis moodustub hammastele sülje valkude ning suuõõnes leiduvate mikroobide eritatud biokile baasil. Hambakatu mikroobne koostis muutub pidevalt. Katu alumistes kihtides tekib soodne hapnikuvaba keskkond anaeroobidele, mille kahjustav toime on eriti suur. Katt ladestub nii hamba vabale pinnale, kui igemetaskutesse, kust see on raskesti eemaldatav. Mikroobid eritavad kudesid kahjustavaid ensüüme ja jääkaineid. Kui mikroobset kattu hamba pinnalt regulaarselt ei kõrvaldata, hakkavad sellesse süljest ladestuma mineraalsoolad. Mineraliseerunud hambakattu nimetatakse hambakiviks. Kujuneb igemepõletik ja krooniline protsess – parodontiit. Parodontiit seostub otseselt C-reaktiivse valgu hulgaga veres, mis omakorda on märk südame-veresoonkonna haiguste suurenenud riskist.

Niisiis: hambakivi tekke ennetamiseks tuleb regulaarselt eemaldada hambakattu. ProntOrali koostises leiduv pindaktiivne tensiid undetsüleenamidopropüülbetaiin vabastab efektiivselt hambakatust ja selle koostises elavatest mikroobidest ning nende tekitatud lõhnast ja ennetab hambakivi teket.

Breketid, reteinertraadid, proteesid

Antiseptilise suuvee kasutamisest on abi ka siis, kui hambapesu on raskendatud ortodontiliste abivahendite kandmise tõttu. Antiseptilised suuveed on hea täiendus kõigile neile, kel on teatud raskusi hammaste harjamisega. ProntOral® sobib kirjeldatud patsientide regulaarseks suuhoolduseks.

Kirurgilised protseduurid suuõõnes

Enne kirurgilisi sekkumisi nagu hamba ekstraktsioon, implantaadi, huule- või keelerõnga paigaldamine, keelekida operatsioonid jne on soovitatav hakata kasutama antiseptilist suuvett 7-10 päeva varem. Kohe pärast protseduuri ei tohi suud loputada, et mitte provotseerida verejooksu teket haavast. Alates teisest-kolmandast päevast võib suud ettevaatlikult hakata antiseptilise suuveega jälle loputama.

Koostis ja kasutamine

ProntOral® ei sisalda alkoholi, värvaineid ega suhkrut. Ei sisalda kloorheksidiini! Antiseptilise aine ja konservandina sisaldab suuvesi 0,15% polüheksaniidi (PHMB). ProntOrali kasutamise järgselt ei tohiks suud enam loputada, samuti ei ole vahetult pärast suuveega loputamist mõistlik süüa ega juua. Lapsed suudavad suuvett ohutult kasutada juhul, kui nad mõistavad, et seda ei tohi alla neelata.

Eelised

ProntOrali eelis on see, et erinevalt mõnest teisest antiseptilisest preparaadist ei määri ta pikaajalisel kasutamisel hambaemaili ega suu limaskesta kollaseks ega jäta plekke. Samuti on preparaadil väga tõhus mõju halitoosi korral, kuna koostisained toimivad vahetult lõhna produtseerivatesse bakteritesse. Seega puudub ProntOral® suuveel ajaline kasutuspiirang ja seda tohib kasutada ka igapäevaselt halva suulõhna ja parodontontiidi korral.

Kuidas ProntOral® toimib?

Unikaalse koostisega ProntOral® suuloputuslahuses olevad ained toimivad mikroobidesse elektrostaatilise vastasmõju kaudu, kleepudes bakteriraku pinnale ja kahjustades bakteri rakukesta happelisi lipiide, mille tulemusena mikroob kaotab funktsioonivõime. Sama kombinatsioon on end edukalt tõestanud haavahoolduses Prontosan® sarja haavaloputuslahuse ja haavageelide näol. ProntOrali tõhusust tõestab spetsialistile seegi, et preparaat toimib tavaliste bakterite kõrval ka multiresistentsetesse mikroobidesse (metitsilliinresistentne Staphylococcus aureus, vankomütsiinresistentne enterokokk jne).

Eraisikud saavad ProntOrali osta apteegist või tellida pood.bbraun.ee, hambakliinikud ja teised tervishoiuasutused aadressil tellimine.bbraun.ee.