Raamat erialaspetsialistile infusioonravist ja kolloidide kasutamisest

Toote kiirotsing

Choose a category or subcategory

Raamat erialaspetsialistile infusioonravist ja kolloidide kasutamisest

Raamatu „The Basic Concepts of Fluid and Electrolyte Therapy“ esimene väljaanne osutus ülimalt edukaks ning on pakkunud meedikutele rohkesti tuge heade lahenduste leidmisel vedelikravi ning veremahuasenduse teostamisel. Nüüd on ilmunud selle erialaspetsialistile suunatud brošüüri teine väljaanne.

Raamat sisaldab järgmisi peatükke:

Chapter 1 Normal anatomy and physiology of the body fluids 7
Chapter 2 Ageing and fluid balance 17
Chapter 3 Definitions 20
Chapter 4 Acid-base balance 25
Chapter 5 Assessment, measurement and monitoring 32
Chapter 6 Properties of crystalloids and colloids 42
Chapter 7 Prescription and administration of fluid and electrolytes 48
Chapter 8 Routes of fluid administration 56
Chapter 9 Oliguria 59
Chapter 10 Acute kidney injury 63
Chapter 11 Chronic kidney disease 74
Chapter 12 Fluid overload and the de-escalation phase 80
Chapter 13 The patient with diabetes mellitus 83
Chapter 14 Disorders of sodium, potassium, calcium, magnesium and phosphate 87
Chapter 15 Refeeding syndrome 96
Chapter 16 Perioperative fluid therapy and outcomes 98

Pakume seda infusioonteraapia seisukohalt olulist ingliskeelset väljaannet nüüd ka Eesti meditsiinitöötajaile ja üliõpilastele. Raamatuke on tasuta allalaaditav B. Brauni kontserni kodulehelt: https://www.bbraun.com/en/products-and-solutions/therapies/infusion-therapy.html

Avades lingi ja kerides pisut allpoole jõuate klahvini „Download for free“, mille alt avaneb ankeet. Sisestades oma andmed, saadetakse teie meilile link, mille avamisel saate raamatukese faili laadida oma arvutisse.

Väljaandes nenditakse, et kolloidide kasutamisel plasmamahuasenduses on head teoreetilised alused, kuna need preparaadid põhjustavad väiksemat naatriumi ja vedelike üledoseerimise ning turse tekkimise riski kui kristalloidid. Praktikas kaldume me enamasti kasutama kristalloidide ja kolloidide kombineerimist erinevates proportsioonides sõltuvalt konkreetsetest asjaoludest. 0,9% naatriumkloriidi kasutamiseks infusioonravis on väga vähe näidustusi (välja arvatud näiteks rohkest oksendamisest tingitud kloriidide defitsiit). Enamikel juhtudel eelistatakse ikkagi tasakaalustatud kristalloidide lahuseid. Mis puutub kolloididesse, siis ehkki mõned riigid ei ole veel lõpetanud hüdroksüetüültärklise (HES) kasutamist, siis on Euroopa Ravimiamet soovitanud antud kolloidi pruukimisse suhtuda äärmise ettevaatusega, kuna on teada antud selle aine toksilisusest neerudele.61 Kaasajal kasutatakse Euroopas kolloididest albumiini ja želatiinipreparaate.

Eesti B. Braun on lisaks tavapärasele kristalloididele (Sodium Chloride B. Braun 0,9%) haiglatele kättesaadavaks teinud nii tasakaalustatud elektrolüütide sisaldusega kristalloidide lahused (Sterofundin ISO, Ringer-Lactat B. Braun) kui tasakaalustatud elektrolüütidega kolloidid (Gelaspan, 4%). Tasakaalustatud lahuseid kasutavad kõik Eesti suuremad haiglad. Lisaks humaanmeditsiinile on tasakaalustatud elektrolüütilise koostisega kristalloidid ja kolloidid viimastel aastatel heakskiitu ja kasutust leidnud ka veterinaarkliinikutes. Soovime ju, et meie lemmikud saaksid sama kvaliteetset ja kõrgetasemelist ravi kui me ise.

Head lugemiselamust ja teadmiste täiendamist kõigile infusioonravi huvilistele!