Red Dot disainiauhinnaga pärjatud turvakanüül Introcan Safety® 3

Toote kiirotsing

Choose a category or subcategory

Red Dot disainiauhinnaga pärjatud turvakanüül Introcan Safety® 3

Alates infusioonravi koidikust on veenikanüülid teinud läbi suure arengu. Veenikanüülide ja -kateetrite täiustamine jätkub tänaseni nii materjalide, disaini kui omaduste osas.

Nõudmised perifeerse veeni kanüülile on kõrged. XXI sajandi meditsiini ootustele vastav kanüül peab olema hõlpsasti käsitsetav, röntgenkontrastne ja torkevigastusi ennetav ning takistama igati vere sattumist väliskeskkonda protseduuri ajal.

Neile ootustele vastab täielikult verevoolu tõkestava membraaniga süstepordita Introcan Safety® 3 – perifeerse veeni kanüül, mis üsna peagi pärast esmast kasutuselevõttu võitis Saksamaal asuva disainikeskuse Red Dot disainiauhinna. Red Dot rahvusvaheline tootedisaini auhind tähistab ülemaailmselt tunnustatud kvaliteeti, olgu siis tegu moe, sisekujunduse, tööstuse või meditsiiniga.

Eesti B. Braunis oleme teinud selle nimel tööd, et see innovaatiline kanüül jõuaks ka meie kasutajateni. Tänaseks kasutavad seda toodet näiteks Tartu Ülikooli Kliinikum ja Ida-Tallinna Keskhaigla. Samuti on selle kanüüli enda jaoks avastanud uuendusmeelsemad loomakliinikud.

Introcan Safety® 3 on ilma süstepordita ja passiivse täisautomaatse nõelakaitsega perifeerse veeni kanüül. Kanüülil on korduvalt toimiv vere väljavoolu tõkestav membraan, mis aitab kaitsta meedikut ja väliskeskkonda patsiendi verega kokkupuute eest. Polüuretaanist termoelastse ja röntgenkontrastse minimaalset punktsioonitraumat põhjustava kanüüli abil saab manustada vedelikke ja ravimeid perifeersesse veeni, samuti võtta vereproove. Kanüüli tohib kasutada MRT uuringute ajal.

Passiivne täisautomaatne nõela kaitsemehhanism aitab vältida nõelatorkevigastusi ja verega seotud nakkusriski. Kaitse ilmub nõelale automaatselt, selle kasutamist ei saa vältida, samuti ei vaja see kasutajapoolset aktiveerimist. Kaitse jääb nõelale püsima, mis tagab nõela ohutu utiliseerimise.

Kanüüli sisestamine on sujuv ja kanüüli sisestusnurka võimalik valida.

Tavalise kanüüli paigaldamisel või ühendamisel võib sageli lekkida verd, mis häirib tõsiselt protseduuri kulgu, kuna lekkele järgnev puhastamine on seotud aja- ja ressursikuluga. Kanüülikehas paiknev korduvalt toimiv verd tõkestav membraan tagab, et verega kokkupuude kanüüli sisestamise või infusioonisüsteemi/süstla kinni- või lahtiühendamise hetkel oleks minimaalne.

Membraan toimib korduvalt ja aitab vältida kokkupuudet patsiendi verega. Puudub vajadus veeni komprimeerimise järele ja protseduuri läbiviimine on lihtsam, mugavam ning ohutum.

Introcan Safety® 3 puhul saab jälgida vere kahekordset tagasivoolu, mis suurendab juba esimese punktsiooni õnnestumist. Esimene vere ilmumine (tagasivool nõelast) näitab, et nõel on veenis. Teine tagasivool kinnitab, et kanüül on veenis. Nii saab meedik visuaalselt veenduda, millisel hetkel on nõel ja kanüül edukalt sisestatud veeni.

Vahel on küsitud, miks uuel kanüülil pole süsteava ehk porti. Taas on põhjuseks ohutuse aspekt. Süstepordi kork võib kergesti lahti tulla ja sellega kaasneb alati kanüüli saastumise risk. Kaasaegne praktika eeldab, et ravimite täiendav manustamine toimub infusioonisüsteemi nõelavaba pordi või lisaharu kaudu.

Kui teie tervishoiuasutus kasutab veel vana tüüpi kanüüle, aga teil tekkis huvi proovida Introcan Safety® 3 kanüüli, võite meilt küsida kanüüli tutvustust ja koolitust, et kogeda praktiliselt uut tüüpi perifeerse veeni kanüüli omadusi ja eeliseid. Koolitusi viib läbi Eili Lepik, kellega saab ühendust meili teel eili.lepik@bbraun.com.