Päris elust – päris elu jaoks

Toote kiirotsing

Choose a category or subcategory

Pilk kardina taha

Aastaaruande küsimused – kes, kus ja miks

Eelmine aasta oli B. Brauni aastaaruande keskmes esimest korda üks inimene: Ole, perekonnainimene Baierist. See aasta on selleks Xiaoqian, noor naine Shanghaist. Mis on selle kontseptsiooni mõte? Autentsus! “Meie aastaaruande mõte seisneb selles, et jälgida ühte inimest nende igapäevaelus. Me laseme neil kõneleda mälestuste, anekdootide ja piltide läbi – nii igapäevaelu kui suurte sündmuste ja oluliste hetkede osas,“ ütleb dr. Bernadette Tillmanns-Estorf, ettevõtte kommunikatsiooni- ja personalijuht.

Tegemist ei ole mingi kauni muinasjutuga

See on julge lähenemine, eriti arvestades seda, et tavaliselt keskendub aastaaruanne faktidele, numbritele ja majanduslikele näitajatele. B. Braun üritab endale selliste piiride seadmist vältida. „Sest ettevõtte tegevuse keskmes on tegelikult alati inimesed, nende elud ja nende tervis,“ ütleb Holger Minning, ettevõtte kirjastusjuht. Sellepärast ei ole aastaaruande puhul tegemist mingi kauni muinasjutuga, vaid päris inimestega, kelle eludes on tõusud ja mõõnad, kaotused ja haigustest võitusaamine – kõik, mis juhtub nende endi ja nende lähedastega.

Fookuses on alati tervis ja elu väärtus, kuid haiguse teemat ei väldita. „Meie eesmärgiks on aru saada, kus on B. Brauni tegevusest kõige rohkem kasu ning mida see inimeste tervise ja elude kaitsmise ja parandamise puhul konkreetselt tähendab,“ sõnab Nina Skrzyszowski, ettevõtte kirjastusosakonna projektijuht.

Me teadsime, et Ole järeltulija leidmine ei saa lihtne olema

Aga kuidas leida inimest, kes lubaks meil nende isiklikku, autentsesse ellu pilgu heita? „Ilmselgelt pidi see olema keegi, kes pole mitte ainult avatud ja ligipääsetav, vaid on ka oma karjääri osas enesekindel ja valmis sellest rääkima,“ ütleb Holger Minning.

Olel olid kõik need omadused ja ta seadis lati väga kõrgele, seda ka oma südamliku ja ausa olemusega. „Me teadsime, et Ole järeltulija leidmine ei saa lihtne olema,“ sõnab Minning. Üldise kontseptsiooni tõttu, mis on tavaliselt paigas vähemalt kolme aasta plaanis, teadis meeskond algusest peale, et 2016. aasta aruande keskmes saab olema noor naine Shanghaist. Loomulikult tõi see kaasa ka logistilise väljakutse: projekti tuli koordineerida Melsungeni ja Shanghai vahel ning ka projekti sise- ja välispartneritega – agentide, fotograafide, filmimeeskonna ning muidugi ka turunduse ja tootehalduse ning teaduse ja juriidilise osakonna kolleegidega. See tuli ära teha väga kindlate tähtaegade alusel, kuna millegi edasilükkamine polnud võimalik. Ettevõtte iga-aastane majandusnäitajate pressikonverents ehk ka aastaaruande avaldamiskuupäev on kindlalt paigas.

Alati pühendunud – olenemata ilmast, ajapiirangutest ja ületundidest

„Ausalt öeldes arvasin ma alguses, et lihtsam oleks kangelane nullist välja mõelda, kui leida hiiglaslikust metropolist Shanghaist inimene, kelle iseloom, suhtumine ja väärtused sobiksid B. Brauni omadega täiuslikult kokku ja kellel oleks asjakohane lugu rääkida,“ meenutab Nina Skrzyszowski. Holger Minning lisab: „Ei olnud üldse kindel, et me leiame kellegi sellise nagu Xiaoqian, kes on valmis nii võluval ja loomulikul viisil laskma meil oma ellu pilk heita – see kõik ületas täielikult mu enda ootusi. Just nagu eelmine aasta Olega, oli ka temaga ülimalt meeldiv koostööd teha. Ta oli alati rõõmsameelne ja pühendunud. Olenemata ilmast, ajapiirangutest ja ületundidest kõigi foto- ja filmisessioonide jooksul. Ta on enesekindel ja professionaalne – ja alati täiesti autentne. Latt jääb järgmise aasta kangelase jaoks jätkuvalt kõrgele,“ ütleb Holger Minning.

See, kus uus kangelane elab, jääb aga täielikuks saladuseks – olenemata sellest, et ettevalmistused juba käivad. Lõppude lõpuks on selle meeskonna motoks: ühe aruande lõpp on järgmise algus. Kuid sellegipoolest tähistati aruande avaldamist suure rõõmuga. Seda koos kahe inimesega, kes olid projektiga kõige lähemalt seotud ning kes tulid just selle sündmuse puhul Melsungenisse. Üks Baierist ja teine Shanghaist.

Meeskonnatöö: (alates vasakult) Holger Minning ja Nina Skrzyszowski (ettevõtte kirjastusosakond) koos aastaaruannete kangelaste Ole ja Xiaoqiani ning viimase elukaaslase Billiga.