Valgu hulk teie toidus peab suurenema

Toote kiirotsing

Choose a category or subcategory

Valgu hulk teie toidus peab suurenema

Valgud on ensüümide ehitusmaterjaliks, kaitsevad meie rakke, hoiavad ära immuunpuudulikkust, ehitavad üles meie lihased ja transpordivad elutähtsaid toitaineid ühest kehapiirkonnast teise.

Vähihaiguse korral kasvab keha vajadus selle elutähtsa toitaine järele. Kui terve inimene vajab päevas umbes 1 g valku 1 kg kehakaalu kohta, siis kasvajahaiguse korral kasvab valguvajadus 1,5 grammini kehakaalu kg kohta.

Selle põhjuseks on tõusnud põletikufoon ja keha immuunreaktsioonid. Samuti tuleb lihaseid püsivalt kaitsta kõhetumise eest. See tähendab, et teie menüü peaks sisaldama kõrgekvaliteedilist valku senisest suuremas koguses, et rahuldada keha suurenenud vajadusi.

Kui teie igapäevatoitumine vastab ravijuhiste soovitustele, mida siinkohal lühidalt kirjeldasime, aitab see vältida alatoitumuse kahjustavat mõju kudedele, kehastruktuuridele ja organite toimimisele.

Uuringud on näidanud, et need haiged, kes suudavad oma toitumisseisundit hoida stabiilsena, taluvad paremini erinevaid vähiravi protseduure (operatsioonist keemiaravini). Neil on vähem kõrvaltoimeid ja tüsistusi, elukvaliteet on parem ja pikaajaline prognoos haigusest jagu saada paraneb.