Askina® Scar Repair 

Toote kiirotsing

Choose a category or subcategory

Askina Scar Repair

Mida on vaja teada haava armistumisest?

Me oleme harjunud mõtlema, et põletus-, trauma- või operatsioonihaava sulgumine tähendabki ühtlasi haava lõplikku paranemist.

Siiski ei lõpe haavaravi alati haava sulgumisega, sest haaval seisab ees veel küpsemisfaas, mis ajaliselt kestab tunduvalt kauem, kui need paar-kolm nädalat, mida oleme ägeda haava paranemisajaks arvestanud.

Küpsevat armipiirkonda saab mitteinvasiivsete vahenditega mõjutada veel umbes aasta jooksul. Käitumisest sel perioodil sõltub paljuski, kas saame elastse ja lameda, nahapinnaga tasa oleva kahvaturoosa märkamatu armi või jääb haava meenutama liigse koega ja tavapärasest palju tumedam arm.

Scar Repair application

Tõestatud toimega silikoonplaaster armide ennetuseks ja raviks

Kõige lihtsam ja käepärasem on armi kaitsta ja armistumishäiret vältida spetsiaalsete silikoonplaastritega nagu Askina® Scar Repair. Silikoonplaaster hoiab armkoe niiskena, vähendades punetust, sügelust ning pingetunnet, mis tüüpiliselt armiga kaasnevad. Silikoonplaastri igapäevane kasutamine tagab kollageeni normaalse sünteesi, mille tulemuseks on märkamatu elastne arm, mille olemasolu peagi ununeb. Silikoonplaastril on tõestatud toime parima mittekirurgilise armiravi vahendina. See ennetab liigse armkoe teket, kaitseb armi päikesekiirguse eest ja pehmendab ning silub ka vanemaid arme, parandades naha elastsust ja hoiab naha niiskusesisalduse optimaalsena.

Isekleepuv õhuke mugav ihuvärvi armiplaaster Askina® Scar Repair sobib kõikidele kehapiirkondadele. Nagu öeldud, võib seda kasutada nii armi ennetuseks kui ka juba inetuks muutunud armi raviks. Plaaster on diskreetne ja jääb peaaegu märkamatuks. 

Box front_Askina Scar Repair

Askina Scar Repair on saadaval apteekides

Armiplaastrid on müügil hästivarustatud apteekides üle Eesti. Askina Scar Repair armiplaastrite saadavust oma kodulähedases apteegis saab kontrollida siit (www.raviminfo.ee), sisestades otsingusse ASKINA SCAR.

Armiplaastri õige kasutamise nipid

Silikoonplaaster võetakse kasutusele kohe, kui haav on sulgunud ja haavaniidid eemaldatud. Veel sulgumata haavale armiplaastrit ei panda. Plaastri kandmisel on mõte, kui seda tehakse pidevalt: 24 tundi ööpäevas 2 kuni 6 kuu jooksul pärast haava sulgumist. Nii saadakse parim esteetiline tulemus. Askina® armiplaastri võib ära võtta vaid kord päevas duši all käimise ajaks, et pesta plaastrialust nahka.

Plaaster tuleks lõigata sobivasse mõõtu. Peale asetamisel ei tohi plaastrit venitada. Ühte plaastrit võib kanda, ära võtta ja tagasi panna kuni 7 päeva vältel. Kui see ei taha enam hästi kinnituda või on määrdunud, vahetatakse plaaster välja. Askina® Scar Repair on veekindel, seda sobib kanda ka ujumise ajal.

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

·         MU VÄRSKE OPERATSIOONIARM ON PUNANE, TURSES JA SÜGELEV. MIDA TEHA?

Askina® Scar Repair plaastri kandmine 24 tundi ööpäevas aitab vähendada sügelustunnet armi piirkonnas. Plaastri omadused aitavad nahas säilitada niiskust, millega ennetatakse ebanormaalset kollageeni sünteesi. See aitab muuta armi pehmemaks ja elastsemaks.

·         MILLAL MA PEAKSIN HAKKAMA ASKINA® SCAR REPAIR PLAASTRIT KASUTAMA?

Parimate tulemuste saavutamiseks tuleks plaastrit hakata kasutama kohe, kui haav on sulgunud (ja puudub haavaeritis). Armi küpsemise varases faasis on võimalik armi kujunemist kõige paremini mõjutada.

·         KAS PLAASTER VÕIB PÕHJUSTADA ALLERGIAT?

Allergiat esineb üliharva. Kuna aga naha reaktsiooni mõjutavad paljud erinevad välised ja individuaalsed tegurid, tasuks alustada plaastri kandmist ettevaatlikult. Näiteks esimesel päeval hoida seda peal 4 tundi ning pikendada kandmise aega järgmise 2-3 päeva jooksul maksimumini.

·         KAS ASKINA® SCAR REPAIR PLAASTRI KASUTAMISEL TULEB JÄRGIDA MINGEID ETTEVAATUSABINÕUSID?

Oluline on, et plaaster tuleb alati asetada puhtale ja kuivale nahale. Armiplaastrit võib lõigata. Õige plaastri suurus on selline, mis katab armi ja ulatub 1 cm üle armi servade. Plaastrit ei tohi peale panemisel venitada.

·         KUI TIHTI TULEKS ASKINA® SCAR REPAIR PLAASTRIT VAHETADA?

Plaastrit tuleks peal hoida 24 tundi päevas ja eemaldada vaid kord ööpäevas, näiteks duši all või vannis käimise ajaks, et pesta ja kontrollida naha seisundit.

·         KUI KAUA VÕIB ÜHTE JA SAMA PLAASTRIT KASUTADA?

Ühte plaastrit võib kanda, ära võtta ja uuesti tagasi panna umbes 3-7 päeva järjest. Kui plaaster ei taha enam hästi kinnituda või plaastri pinnal on mustust, siis on aeg see uue vastu vahetada.

·         KUI KAUA TULEKS ÜLDSE ASKINA® SCAR REPAIR PLAASTREID KASUTADA?

Parim esteetiline tulemus saavutatakse kandes silikoonplaastrit pidevalt 2-6 kuu jooksul pärast haava sulgumist.

·         KAS ASKINA® SCAR REPAIR PLAASTRIGA VÕIB VÕTTA VANNI VÕI KÄIA UJUMAS?

Jah. Plaaster on veekindel ja seda võib kanda nii vanniskäimise kui ujumise ajal.

Kust saada lisateavet haavade ja haavarmide kohta?

Armiplaastri kasutamisega seotud küsimused võite saata meilile info@haav24.ee, vastus saabub reeglina tööpäeva jooksul.

Kui vajate haavade või armidega seoses personaalset nõustamist, soovitame pöörduda Haavakliinikusse Sütiste Tervisekeskuses Tallinnas. Haavakliiniku telefon on 661 1211. Haavakliinik pakub ka kaugkonsultatsiooni teenust neile, kellel pole võimalik isiklikult kliinikut külastada.