Müüt: Kliiniline toitmine on majanduslikult põhjendamata ravimeetod

Toote kiirotsing

Choose a category or subcategory

Müüt: Kliiniline toitmine on majanduslikult põhjendamata ravimeetod

Fakt. Toitmisjuhistel põhineva kliinilise toitmise rakendamine tuleb kasuks kogu tervishoiusüsteemile.

Toetav toitmisravi ei tohiks olla juhuslik. Vaja on patsiente jälgida ja hinnata nende vajadusi. Selleks luuakse tervishoiuasutuses toitmistiim, kuhu kuuluvad nii arstid, toitumisspetsialistid, õed, apteeker ja psühholoog, kes aitaksid patsientidel toitumisega järje peale saada.

Erinevad uuringud on kinnitanud, et toitmistiimi moodustamine aitab stabiliseerida haiglaravil olevate patsientide seisundit, vähendada infektsioonidest tingitud tüsistusi ja parandada patsientide ravitaluvust raskete protseduuride (keemia- ja kiiritusravi) korral.

Ühtlasi vähendab see haiglas viibitud päevade arvu ja sellega seoses kulutusi ühe patsiendi raviks.

1. Winkler M. et al. Home nutrition support. In: The ASPEN Adult Nutrition Support Core Curriculum, 3rd Edition. C.M. Mueller, ed. American Society for Parenteral and Enteral Nutrition: Silver Spring, MD, 2012, page 640
2. Howard P. et al. Managing the patient journey through enteral nutritional care. Clin Nutr. 2006;25: 187-95.
3. Cederholm T. et al. ESPEN guidelines on definitions and terminology of clinical nutrition. Clin Nutr. 2017 Feb 36 (1): 49-64.
4. Cong M.H. et al. An Interdisciplinary Nutrition Support Team Improves Clinical and Hospitalized Outcomes of Esophageal Cancer Patients with Concurrent Chemoradiotherapy. Chin Med J (Engl). 2015 Nov 20;128 (22): 3003-7.